11 Latvijas vieglatlēti piedalīsies Pasaules čempionātā

Informāciju sagatavoja Ieva Bļusina, Latvijas Vieglatlētikas savienības Komunikācijas vadītāja.

No 27. septembra līdz 6. oktobrim Kataras galvaspilsētā Dohā notiks gaidītākais vieglatlētikas notikums 2019. gadā – Pasaules čempionāts, piedaloties labākajiem pasaules vieglatlētiem, starp kuriem ir

11 Latvijas sportisti.

Čempionātā piedalīsies augstos normatīvus izpildījušie sportisti – vesera metēja Laura Igaune, šķēpmetēji Gatis Čakšs, Rolands Štrobinders, Līna Mūze un Madara Palameika, 50km soļotāji Arnis Rumbenieks un Ruslans Smolonskis, kā arī maratonskrējējs Dmitrijs Serjogins, kurš šogad “Tet” Rīgas maratonā finišēja desmitais, tādā veidā izcīnot ceļazīmi.

Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, vairākās disciplīnās nav pietiekams normatīvu izpildījušo sportistu skaits. Līdz ar to šajās disciplīnās varēs piedalīties arī tie sportisti, kuri nav izpildījuši sacensību normatīvus. Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) ielūgumus saņēmušas un apstiprinājušas trīs sportistes – šķēpmetēja Anete Kociņa, Gunta Vaičule 200m un Līga Velvere 800m.

Diemžēl čempionātā nepiedalīsies septiņcīņniece Laura Ikauniece gūtās traumas dēļ, gatavojoties startam Pasaules čempionātā.

Delegācijas sastāvā iekļauti treneri Nolan James Hill, Kimmo Pavaali Kinnunen, Edvīns Krūms, Viktors Lācis, Modris Liepiņš, Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Andrejs Vaivads, komandas ārste Līga Cīrule, fizioterapeits Arnis Noveičuks un komandas vadītājs Kaspars Gabaliņš-Briška.

Papildus informācija:

• Čempionāts notiks 10 dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

• Kopš 1993. gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz 9 sportistu līdzdalību.

• Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk Pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997. gadā, kad čempionāts notika Grieķijā.

• “Khalifa International” stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

• Paredzams, ka pasākumu klātienē vēros vairāk nekā 30000 skatītāju no ārvalstīm.

• Sacensību organizatori plāno apkalpot aptuveni 3000 mediju pārstāvjus.

• Čempionāts tiks pārraidīts televīzijā vairāk nekā 200 valstīs.

• Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Papildu informācija:

Ieva Bļusina

Latvijas Vieglatlētikas savienības

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru