Atkārtoti testēšanas rezultāti neuzrāda pārkāpumus no Ukrainas ievestajos sausajos olu produktos

SIA “Ovostar Europe” informē, ka atkārtoti veiktajās laboratoriskajās pārbaudēs no Ukrainas ievestajās sauso olu baltuma produktu “Ovomix 4011H” partijās nav konstatēta salmonellas baktēriju klātbūtne. Turklāt jebkādas novirzes no pārtikas drošības normām nav konstatētas ne tikai SIA “Ovostar Europe” neatkarīgi organizētajās pārbaudēs, nododot produktu paraugus atkārtotai izmeklēšanai akreditētai laboratorijai, bet novirzes atkārtotās pārbaudēs nav konstatējusi arī Latvijas Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) sadarbības laboratorija BIOR.

PVD 2019. gada 18. jūlijā un 22. jūlijā publicēja informāciju par salmonellas baktēriju klātbūtni divās no Ukrainas ievestajās sauso olu baltuma produktu “Ovomix 4011H” partijās, attiecīgi sniedzot ziņojumu Eiropas Savienības ātrās brīdināšanas sistēmā (RASFF) un aizturot konkrētās produktu partijas, lai tās nenonāktu pārtikas apritē.

Ņemot vērā atkārtoto laboratorisko pārbaužu, kas vienlaicīgi veiktas divās akreditētās laboratorijās, rezultātus, SIA “Ovostar Europe” lūgs PVD atsaukt RASFF sistēmā publicētos ziņojumus, kā arī atļaut aizturēto produktu izplatīšanu. Tāpat SIA “Ovostar Europe” lūgs pārskatīt atsevišķos medojos pēdējās dienās publicēto PVD un Zemkopības ministrijas viedokli (kas gan nav oficiāli apstiprināts) par plāniem vērsties Eiropas Komisijā, lai pārskatītu Ukrainas olu produktu ražotāju atbilstību nekaitīguma prasībām un apturētu Ukrainas olu importu Eiropas Savienībā.

SIA “Ovostar Europe” atgādina, ka arī šī gada maijā caur Latviju tranzītā uz Portugāli vestajā Ukrainas izcelsmes olu baltuma šķidrajā produktā “Ovomix L1011” pēc papildus pārbaudēm, ko veica kravas saņēmējs Portugālē un šīs valsts pārtikas un veterinārais dienests, nekādas novirzes no pārtikas drošības prasībām netika konstatētas, lai gan Latvijas PVD ziņoja par salmonellas baktēriju klātbūtni šajos produktos. Tāpat norādāms, ka Ukrainas izcelmses čaumalu jeb galda olās nekad nav konstatētas nekādas novirzes no pārtikas drošības un sanitārajām normām.

PVD ik nedēļu veic ap 20 dažādu no Ukrainas ievesto olu un to produktu partiju pārbaudes Ukrainas izcelsmes olu un olu produkcijas pastiprinātas kontroles kampaņas ietvaros. Laika posmā no šī gada 1. jūnija vien PVD ir pieņēmis jau 98 partiju paraugus uz salmonellas pārbaudēm un 82 paraugus uz veterināro zāļu atliekvielām.

SIA “Ovostar Europe” ir pārliecināta par “Ovostar Union” holdinga uzņēmumu “Yasensvit Ltd.” (čaumalu olas) un “Ovostar Limited” (olu produkti) ražotās produkcijas augsto kvalitāti un atbilstību pārtikas drošības prasībām, līdz ar ko tā turpinās šīs produkcijas piegādes saviem klientiem Eiropas Savienībā, kuru vidū ir daudzi respektabli pārtikas ražošanas uzņēmumi, sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības tīkli, vienlaicīgi respektējot un turpinot sadarboties ar PVD šīs produkcijas pastiprinātai kontrolei.

SIA “Ovostar Europe” nodarbojas ar augstas kvalitātes olu un to produktu izplatīšanu Eiropas Savienībā kopš 2015. gada. 2018. gada martā SIA “Ovostar Europe” iekļauts “Ovostar Union” holdingā, kas ir viens no lielākajiem olu un to produktu ražotājiem Eiropā, un to galvenās ražotnes atrodas Ukrainā. “Ovostar Union” akcijas kopš 2011. gada tiek kotētas Varšavas Fondu biržā, kas ir lielākā fondu birža Centrālajā un Austrumeiropā, kas uzliek zināmus paaugstinātus pienākumus arī attiecībā uz uzņēmuma reputāciju. Kopumā 2018. gadā Eiropas Savienībā tika realizēti 16% no visas “Ovostar Union” holdinga ražotās produkcijas. Aptuveni 85% no visas “Ovostar Europe” Latvijā ievestās produkcijas tiek izplatīta ārpus Latvijas – citās ES valstīs, līdz ar ko šo produktu klātbūtne un ietekme Latvijas tirgū ir nebūtiska.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru