Dzīve PSRS laikos: kā jūs domājat – bija labi vai slikti?

Atkal PSRS nostaļģija – jūs teiksiet. Nē, tā gan nē. Mēs vēlamies jūs ievilkt foto strīdā par PSRS laikiem. Lai nostaļģiskie argumentēti parādītu, kas viniem patika/nepatika.

Avots: lasītāja pārdomas

1. klase

1. septembris pirmklasniekiem vienmēr ir svētki. Atceraties lepnumu, kad ejat svētku tērpā, ar ziediem iekšā savā pirmās klases kabinetā?

Oktobrēni

Godīgi sakot atceros to visai miglaini. Vienīgais, ko labi atcerējos, bija oktobrēnu nozīmītes. Atceros, ka tādas nozīmītes tika uzskatītas par parastām, krutās bija no caurspīdīga plastika ar fotogrāfiju iekšā.

Pionieri

Es biju pionieris. Kad man uzsēja šlipsi, tas bija muzejā, es gāju uz mājām neaiztaisītā jakā, lai visi redz, ka esmu jau pionieris. Diemžēl, savu šlipsi es pazaudēju.

 

Pionieru nometne

Pietiek vien pateikt, ka es pirmo reizi tur dejoju ar meiteni, pirmo reizi spēlēju kārtis, pirmo reizi sagaidīju saullēktu pie pionieru ugunskura, kā arī to, ka mani ar draugu gandrīz izmeta no nometnes par to, ka dejojām lietū.

Zagām maizi no ēdnīcas, lai vakarā, pirms miega pagrauztu (garozas bija ļoti gardas). Protams pēc tam visa gulta bija drupačās.

Medicīna

Tā bija par BRĪVU. Katru gadu nacās iziet visus ārstus. Visus. Jebkurā darbā strādājot, skolā, bērnudārzā. Un tagad? Ko jūs varat pateikt, par mūsu bezmaksas medicīnu līdz 18 gadu vecumam?

Automašīnas

Mans tēvs divas reizes gadā devās peļņā uz Sibīriju, pēc atbruakšanas nopirka baltu moskviču, kā fotogrāfijā ir attēlots. Taja laikā likās, ka labākas mašīnas vienkārši nav.

Kosmoss

Kurš gan negribēja kļūt par kosmonautu? Man ir sajūta, ka visi gribēja. Ko gan tur teikt, mēs zinājām visus kosmonautus pēc uzvārdiem. Krājām markas, kalendārus, grāmatas – visu, kam bija sakars ar kosmosu.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

 • <cite class="fn">aicis</cite>

  Žigulis skaitijās klasi augstāgs nekā Moskvičs

 • <cite class="fn">Anonymous</cite>

  Tiešām neko sliktu neatceros.Bija interesanta bērnība,jaunība.Arī darbs vasaras brīvdienās skolas laikā(kaut vai garās biešu vagas, lai nopelnītu ekskursijām klase naudiņu).Piemēram borta mašīnāuz Piebalgu, Ļeņingradu.SkAISTAS ATMIŅAS….

 • <cite class="fn">Anonymous</cite>

  Pionieri valkāja kaklautu nevis, kā autors raksta-slipsi.
  Man arī vislabākās atmiņas.

 • <cite class="fn">lapsene</cite>

  Paldies, ka autors domā ar savu galvu un netic meliem, kas visapkārt!

 • <cite class="fn">RAIMONDS</cite>

  Tie bij skaisti un mierīgi laiki!

 • <cite class="fn">G</cite>

  Tie kuriem galvā viena rieva un tā ar cirvi tēsta ..
  Tiem padomija bija ir un būs labākā …
  Tie kuri ar galvu domā, strādā … tiem tas murgs nafig nav vajadzīgs

 • <cite class="fn">Jānis</cite>

  Atceros, ka reiz nokavēju “oktobra svētku” demonstrāciju un dabūju brāzienu no skolotājas. Turklāt tika piedraudēts, ka man astotās klases raksturojumā būs rakstīts ” poltitski nedrošs.” Tomēr 8. klasi pabeidzu citur un laika arī jau sāka mainīties.

 • <cite class="fn">Uldis</cite>

  Tikai tie, kuri nav dzīvojuši PRSR un saklausījušies mūsdienu zombijpropogandu, var teikt ka toreiz bija slikti. Man vislabākās un mīļākās atmiņas. Paldies par rakstu!

Pievienot komentāru