Klimata krīze un nabadzība – vai atbildīga klimata politika var risināt abus

18. septembrī Rīgā, Latvijas Universitātes mazajā aulā, notiks diskusija par klimata krīzi un tās ietekmi uz trūcīgāko sabiedrības daļu. Diskusiju rīko Frīdriha Eberta fonds un Brīvības un solidaritātes fonds.

Katastrofālas klimata pārmaiņas šobrīd rada draudus visai cilvēcei. Tomēr esošā valstu politika ir acīmredzami nepietiekama, lai Zemes sasilšanu apturētu krietni zem 2 grādu līmeņa – Parīzes nolīgumā 2015. gadā pieņemtā politikas mērķa, kas zinātnē tiek atzīts par pēdējo relatīvi drošo klimata pārmaiņu robežu.

Lielākā daļa siltumnīcas efekta gāzu piesārņojuma radušās no dažu pasaules turīgāko iedzīvotāju patēriņa, kamēr klimata krīzes sekas visvairāk skars tieši trūcīgākās valstis un nabadzīgāko sabiedrības daļu. Atbildīgai klimata politikai būtu jāņem šis aspekts vērā, domājot par to, kam jāsedz klimata pārmaiņu mazināšanas izmaksas.

Oglekļa nodoklis, Zaļais jaunais kurss (Green New Deal), enerģijas un transporta sistēmas pārveide ir bieži dzirdēti risinājumi klimata krīzei, taču ir samērā maz sarunu, kā iespējams šīs apjomīgās izmaiņas mūsu sabiedrībā īstenot tā, lai tiktu sasniegti arī citi mērķi – mazināta nabadzība un ienākumu nevienlīdzība.

Šos jautājumus diskusijā palīdzēs atbildēt trīs speciālisti no sociālās, enerģētikas un publisko investīciju jomas.

Pasākuma programma:

18.00 Pasākuma atklāšana un ievads sarunas tēmā – vides aktīvists Edmunds Cepurītis

18.20 Ekspertu paneļa diskusija

Krista Pētersone, Enerģētikas un klimata eksperte biedrībā “Zaļā brīvība”, CEE Bankwatch Network pārstāve Latvijā

Andris Šuvajevs, ekonomikas antropologs, Rīgas Stradiņa universitāte

Gatis Bažbauers, enerģētikas eksperts, Rīgas Tehniskā universitāte.

19.20 Diskusija ar auditoriju

19.40 Noslēguma secinājumi

Diskusija notiks 18.septembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00, Latvijas Universitātes galvenajā ēkā (Mazajā aulā) (Rīga, Raiņa bulvāris 19), Ieeja bez maksas.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru