Kultūras un izklaides programma ARS REZUMĒ: Dejas izrāde Alarm of the White Birds

LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS

Torņa iela 1, Rīga

Izstādes “Lidija Auza. Glezniecība” noslēgumā ceturtdien, 2019. gada 16. maijā, plkst. 18.00 kultūras un izklaides programmas “Ars Rezumē” ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) aicina uz dejas izrādi “Alarm of the White Birds”, ko radījis mūziķis Artis Gāga, iedvesmojoties no mākslinieces daiļrades.

PASĀKUMS

Saspēlē ar gleznotājas Lidijas Auzas (1914–1989) darbiem izstādē ARSENĀLĀ to refleksijas izdejos Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Zigmārs Kirilko un Justīna Teličena, horeogrāfs, dejotājs Leonards Vīksne (Lenijs; “Spēlmaņu nakts 2018” balva kategorijā “Gada kustību mākslinieks”), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēknes. Izrādē piedalīsies mūziķi Artis Gāga (balss, saksofons, perkusijas), Mārtiņš Gailis (čells), Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).

“Alarm of the White Birds” (“Balto putnu trauksme”) ir nosaukums vienam no Lidijas Auzas darbiem. Angļu valodā vārdam “alarm” ir vairākas nozīmes, tostarp trauksme, pamošanās. Šis simboliskais putna sauciens palīdz vienlaikus norimties un atmosties sarežģītajā un pārblīvētajā laikā, kurā dzīvojam, paskatīties pāri laicīgajam un ielūkoties eksistenciālajā, mūžīgajā.

“Lidijas Auzas gleznas mani pārsteidza ar savu enerģiju un iekšējo ritmu,” par izrādes ideju stāsta mūziķis Artis Gāga. “Radīju četras impresijas: “Pavasaris”, “Stādīju ieviņu”, “Balto putnu trauksme” un “Seven Steps to Heaven”, kas katra sasaucas ar kādu no izstādē apskatāmajiem darbiem.”

Daudzus gadus Lidijas Auzas daiļrades galvenā tēma bijusi balets – īpaši intīmi aizkulišu mirkļi mēģinājumu zālēs un ģērbtuvēs vai gaidot skatuves uznācienu. Jaunradītajā dejas izrādē mirklis pirms uznāciena atdzīvojas, un Lidijas Auzas gleznās ieliktais milzīgais gara spēks īstenojas mūzikā un dejā. Izrādes horeogrāfiju veidojis Zigmārs Kirilko.

Uz “Ars Rezumē” pasākumu LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS laipni aicināts ikviens interesents!

Biļešu cena: pieaugušajiem – 7,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 5,00 EUR.

Biļetes var iegādāties https://www.bilesuparadize.lv/events/event/73245 vai pirms pasākuma izstāžu zālē ARSENĀLS.

Vietu skaits ierobežots.

Apmeklētājiem pēc izrādes būs iespēja apskatīt Lidijas Auzas izstādi.

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 716108 vai e-pastu arsenals@lnmm.lv.

PAR ARTI GĀGU

Artis Gāga ir saksofonists un komponists, kurš radošajā darbībā spēris soli ārpus akadēmiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos, īpašu vietu atvēlot improvizācijai un džeza mūzikai. Viņš saņēmis trīs Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par albumu “Zīmējumi debesīs” un sadarbībā ar Sergeju Jēgeru tapušo albumu “Duende”. Artis Gāga uzstājies kā solists kopā ar vairākiem orķestriem, tostarp Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri u.c. Saksofonists uzstājies arī kopā ar ērģelniekiem (Atis Stepiņš, Aivars Kalējs, Vita Kalnciema u.c.) un vokālajām grupām (“Schola Cantorum Riga”, “Putni”, “Anima Solla”). Tapuši vairāki sadarbības projekti ar kustību un deju teātriem (deju grupa “ĀRĀ”, Anša Rūtentāla kustību teātris, Vija Vētra).

ARS REZUMĒ

Konceptuāli vai tematiski saistīti ar mākslas izstādi, kultūras un izklaides programmas “Ars Rezumē” pasākumi kopš 2008. gada notiek lielāko projektu noslēgumā LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS iepriekš izziņotā ceturtdienā. “Ars Rezumē” vakari tiecas veicināt dažādu jomu starpdisciplināru sadarbību un inovatīvu formātu jaunradi. Pasākumi tiek veidoti sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem, aktieriem, dzejniekiem, dejotājiem un citām radošām personībām un apvienībām.

Aicinām izbaudīt muzeja radošo gaisotni, klausoties un skatoties Jums gatavotos priekšnesumus!

Pirmā apjomīgā Lidijas Auzas retrospekcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS būs atvērta tikai līdz 19. maijam.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru