Latvijā uzsāk pārdošanu unikāliem bezalkoholiskiem miežu dzērieniem

Lai sniegtu mūsdienu dzīvesveidam un iedzīvotāju pieaugošajām prasībām pret uzturu piemērotu produktu, “Aldaris” piedāvā nebijušu, veselīgam dzīvesveidam īpaši radītu jaunas paaudzes dzērienu “Barley Bros”. Tas paplašina bezalkoholisko dzērienu tirgu ar produktu, kura sastāvā ir tikai dabīgas izejvielas un kas apvieno labākās alus un atspirdzinošo dzērienu īpašības.

“Globālās dzērienu patēriņa tendences iezīmē veselīga dzīvesveida nozīmes palielināšanos mūsu klientu vidū. Aizvien vairāk cilvēku cenšas ikdienā lietot mazāk alkoholu un dzērienus, kuriem pievienots cukurs. Tas liek ražotājiem visā pasaulē radīt arvien jaunus augstākās kvalitātes produktus, ko parāda arī Nielsen dati par šī gada 1. ceturksni, kurā vairāk nekā par trešdaļu pieauga bezalkoholisko dzērienu tirgus Latvijā, salīdzinot ar 2018.gada rādītājiem šajā periodā. Jaunie “Barley Bros” ir mūsu piedāvājums prasīgākajiem klientiem, ko brūvējuši labākie amata meistari, saglabājot izcilas garšas īpašības. Dzērieni ir viegli dzirkstoši un putojoši, turklāt būtiski, ka tie ir bez pievienota cukura, saldinātājiem un citiem mākslīgiem papildinātājiem,” komentē Inese Vētra, “Barley Bros” zīmola vadītāja.

Starptautiskie dati parāda, ka gāzēto bezalkoholisko dzērienu patēriņš nedēļā ir samazinājies par 39%. Trīs izplatītākie iemesli, kādēļ cilvēki atsakās no gāzētajiem dzērieniem, ir pārāk liels cukura daudzums, dzēriens nav veselīgs un satur pārāk daudz kaloriju. Jaunajiem “Barley Bros” dzērieniem netiek pievienots cukurs, pateicoties tā unikālajam ražošanas procesam. Dzērienu pamatā ir mieži, kas nodrošina dabīgu saldumu, un tiem tiek pievienotas augļu sulas un garšaugi, atbilstoši “Carlsberg” izstrādājam īpašajam, pasaulē unikālajam raudzēšanas procesam.

Šobrīd Latvijā pārdošanā ir divas garšas: “Laims & Plūškoks”, kas apvieno plūškoka ziedu notis un citrusa svaigumu, un “Meža ogas & Rozmarīns”, kas īpaši izceļas ar savu rubīnsarkano krāsu, pārdomātu ogu izlasi un rozmarīna garšas noti. Lai tos pilnvērtīgi izbaudītu, dzēriena pasniegšanas temperatūrai ir jābūt 4-6?C.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru