Mēs katru dienu ēdam indi! Lūk, kā izskatās ģenētiski modificēti tomāti!

Vasaras sezonā mēs visi cenšamies pirkt pēc iespējas vairāk augļus un dārzeņus, lai nodrošinātu savu organismu ar vitamīniem uz visu gadu. Īpaši populāri ir tomāti. Diemžēl daži audzētāji ignorē visas normas un audzē modificētus tomātus. Tas tiek darīts tāpēc, lai ievāktu lielu ražu, ieguldot pēc iespējas mazāk līdzekļu.

Sākotnēji tādi produkti tika radīti, lai glābtu no bada nabadzīgo valstu iedzīvotājus. Taču, izpētot ĢM produktu ietekmi uz veselību, šādus augļus un dārzeņus sāka aizliegt.

Atšķirt dabīgos dārzeņus no modificētajiem ir ļoti grūti. Mēs pastāstīsim par 2 galvenajām pazīmēm, kuras norāda uz to, ka, visdrīzāk, jūsu priekšā ir modificēts produkts.

1. Ģenētiski modificēts dārzenis vizuāli izskatās skaistāks, taču tam nav dabiska garša. Ja tomāti ir ideālas apaļas formas, ja tiem ir pārāk spīdīga miziņa vai tie visi ir vienāda izmēra, tad ir vērts aizdomāties, vai ir prātīgi tos pirkt.

Par dabīgumu liecina kaitēkļu radīti bojājumi uz tomātiem, tas, ka ir daži saspiesti tomāti. Modificētus tomātus kaitēkļi neaiztiks. Pamēģiniet aptaustīt tomātus.

Piespiediet nedaudz ar pirkstu, ja miziņa neieplīsa un uz tomāta nepalika iespiedums no pirksta, visdrīzāk tas ir modificēts, kaitīgs.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru