Nepērc sieru, ja uz etiķetes redzi ŠO! Lētums ar bēdīgām sekām

Skumji apzināties, ka siera izstrādājumi mūsu veikalu plauktos ir daudz vairāk nekā īstā cietā siera. Lieta tāda, ka ražotāji cenšas palētināt produktu, pievienojot dažādus piena aizvietotājus, tajā skaitā arī palmu eļļu. Palmu eļļa satur milzīgu daudzumu augu izcelsmes tauku – pat mazā gabaliņā jau ir pārsniegta pieļaujamā dienas deva!

Šāda produkta lietošanas sekas nav iepriecinošas: liekie tauki nosprosto asinsvadus, dod smagu triecienu aknām un aizkuņģa dziedzerim. Iedomājieties, kādu ļaunumu tas nodara bērna organismam! Tāpēc mēs nolēmām noskaidrot, kādam tad jābūt īstam sieram.

Kā atšķirt sieru no siera produkta

Daži ražotāji par to brīdina jau uz iepakojuma. Paldies viņiem par patiesību, bet mēs uzskatām, ka šādiem produktiem vispār nav vietas veikalu plauktos. Siera produkts ir daudz lētāks nekā īsts siers. Bet neuzķerieties uz lētuma. Labāk apēst mazu gabaliņu īsta siera nekā lielu gabalu siera produkta, citādi no veselības problēmām neizbēgt.

Lasi arī: Sens japāņu paņēmiens kā attīrīt organismu no toksīniem un kaitīgām baktērijām

Sieram vakuuma iepakojumā ejiet apkārt ar līkumu. Izvēlēties gabalu, kur skaidri redzams, ka nogriezts no lielā siera rituļa, tā būs mazākas iespējas uzrauties uz viltojuma. Pievērsiet uzmanību siera garoziņai – uz tās nedrīkst būt ne plaisu, ne pelējuma, citādi riskējam kopā ar sieru nopirkt arī kaitīgas baktērijas vai arī nopirkt dārgu, bet negaršīgu sieru.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru