Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu robežsargi aiztur vīrieti

Informāciju sagatavoja Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Šā gada 5. septembrī Daugavpils novada Līksnas pagastā par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu Valsts robežsardzes amatpersonas aizturēja vienu Latvijas pilsoni un izņēma 120 tūkstoši cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Ceturtdien, robežsargi, veicot operatīvās informācijas pārbaudi, Līksnas pagastā uz valsts nozīmes ceļa apturēja kādu Volvo markas automašīnu. Dokumentu pārbaudes laikā automašīnas vadītājs pēc robežsargu lūguma uzrādīt bagāžas nodalījumu nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām un patvaļīgi aizbrauca no notikuma vietas.

Meklēšanas un vajāšanas pasākumu rezultātā, pārkāpējs Vaboles ciema apkaimē tika aizturēts. Pārbaudot automašīnas bagāžas nodalījumu, robežsargi gan nekonstatēja pārkāpumus, taču apsekojot piegulošo teritoriju atklāja krūmos paslēptus vairākus iepakojumus ar cigaretēm. Kopumā robežsargi izņēma 120 00 cigaretes “NZ Gold” un “Queen Super Slim” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu uzsākts kriminālprocess. Vīrietis atzīts par aizdomās turēto un viņam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, savukārt administratīvā pārkāpuma lietas materiāli par ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsarga likumīgajām prasībām nodoti pēc piekritības Daugavpils tiesai.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru