Pasakaini dārgās biļetes un vēl 5 fakti, kurus tu, iespējams, nezināji par bēdīgi slaveno “Titāniku”

Bēdīgi slavenais laineris “Titāniks” nogrima savā pirmajā braucienā, dodoties no Sauthemptonas Anglijā uz Ņujorku, 1912. gada 15. aprīļa rītā pēc sadursmes ar aisbergu. Kuģa bojāeja daudzus šokēja, jo, neraugoties uz pieredzējušo apkalpi un moderno aprīkojumu, traģēdija prasīja lielus cilvēku upurus.

Režisors Džeimss Kamerons 1997.gadā uzņēma filmu “Titāniks”, kas vēsta par lainera katastrofu. Tomēr tā ir mākslas, nevis dokumentālā filma, tāpēc tajā nav atspoguļoti vairāki interesanti fakti par “Titāniku”, ar kuriem piedāvājam tev iepazīties mūsu sagatavotajā materiālā.

1. Biļetes

Lai nopirktu biļeti uz “Titāniku”, Eiropas un ASV bagātākie cilvēki bija iztērējuši pasakainus līdzekļus. Lētākā biļete maksāja summu, kas mūsdienās atbilst aptuveni 800 eiro. Pirmās klases kajītes tika pārdotas apmēram par 2600 eiro, bet luksusa apartamenti maksāja šokējošu summu – teju 100 tūkstošus eiro.

2.Kajītes

Pirmās klases kajītēs bija atsevišķs sanitārais mezgls, kā arī piekļuve baseiniem, masāžas telpām un tvaika pirtīm, kamēr trešās klases pasažieriem nebija pat savas tualetes. Arī apkures sistēma darbojās slikti, un pasažieriem bija silti jāsaģērbjas, lai nenosaltu. Brauciena laikā temperatūra aiz borta bija aptuveni seši grādi.

 

3. Interjers

Pirmās klases kajītes bija izrotātas ar koka paneļiem, dārgām mēbelēm un elegantām dekorācijām. Dārgākajās kajītēs tika izmantoti versaļas stila dekoru elementi. Sienām bija sarkankoka paneļu apdare, mēbeles – no ozolkoka, pie sienām – gobelēni un slavenu gleznu reprodukcijas.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru