Skarba patiesība: medmāsiņa Latvijā atklāj, kāpēc aizgājusi no medicīnas

Dienā, kad pie Saeimas ēkas pulcējas vairāki desmiti mediķu, sociālajos tīklos atrodams ne viens vien viedoklis par skarbo medicīnas nozares realitāti. Mūsu uzmanību īpaši piesaistīja kāds jaunas medmāsas stāstītais par to, kāpēc viņa izvēlējusies pamest šo nozari.

“Kad iestājos medicīnas koledžā, es biju ar visu savu naivo sirdi pārliecināta, ka būšu “labā māsiņa”. Man likās, ja es esmu izslimojusi vēzi un gada laikā dien dienā pavadījusi slimnīcas telpās ārstējoties, tad es vislabāk varēšu saprast pacientus. Kurš nu vēl labāk to varētu saprast, ja ne es,” sociālajā tīklā facebook raksta viedokļa autore.

“Bet pienāca mirklis, kad es uzsāku savas darba attiecības medicīnas profesijā. Ar mazu satraukumu sirdī, bet pilna ar labestību uzsāku šo pavisam nežēlīgo ceļu. Kāpēc nežēlīgo? Jau pirmajā maiņā man pacients uzkliedza virsū, jo, viņaprāt, tik jaunam “bērnam” kā man vispār nevajadzētu strādāt medicīna. Turpretī, par savu medicīnas pakalpojumu, viņš norēķinājās nevis kā pieklājīgs cilvēks, bet gan uzmeta naudu man virsū un gaidīja savu atlikumu. (Lai Jums būtu vieglāk saprast, manos darba pienākumos ietilpa pacienta reģistrēšana, darbs ar kasi un manipulācijas veikšana) Pēc maiņas gāju ar trīcošām rokām mājās un acīs man bija asaru jūra, jo es nesapratu, kāpēc pret mani ir šāda attieksme, ja es pret cilvēku izturos cilvēcīgi un laipni. Kopš tās dienas, es katru dienu ejot uz maiņu skaitīju lūgšanas, lai Dievs mani pasargā no šādām situācijām.Es tiešām gribēju būt “labā medmāsiņa”. Es patiesi jutu līdzi katram pacientam un viņa stāstam. Līdz brīdim, kad sapratu, ka katra maiņa ir pavadīta šausmīgā stresā, mobingā no pacientu puses un pazemošanā, jo es esmu saukta par debīlu, par stulbu, par idioti, ka man ir jāiet “d**st”, man pat ir draudēts ar to, ka mani nošaus,” skarbo ikdienu neslēpj medmāsa.

Lasi arī: `Meitene līdz slimnīcai nenonāks, atvadieties šeit…` Stāsts liek sirdij sažņaugties!

Darba procesā viņai arī aizrādīts par to, ka jāstrādā ātrāk, lai gan reģistrēt, veikt darījumu un veikt manipulāciju vienam cilvēkam viņai vidēji aizņēmis vien trīs minūtes.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru