Tallink maijā sasniedz jaunu pasažieru skaita rekordu

Saskaņā ar AS Tallink Grupp šodien publicēto paziņojumu par pārvadāto pasažieru un kravas transporta statistiku 2019. gada maijā, Tallink Grupa ir pārvadājusi tās visu laiku lielāko pasažieru skaitu maija mēnesī. Grupa 2019. gada maijā ir pārvadājusi kopumā 853 309 pasažierus, kas ir par 0,1% vairāk nekā 2018. gada maijā.

2019. gada maijā Grupa ir arī pārvadājusi tās visu laiku lielāko pasažieru skaitu maija mēnesī maršrutā starp Latviju – Zviedriju, respektīvi, 76 101 pasažierus, kas ir par 7,6% vairāk nekā tajā pašā periodā aizvadītajā gadā, un sasniegusi augstāko pārvadāto pasažieru skaitu maijā pēdējo 13 gadu laikā maršrutos starp Somiju – Zviedriju, kopumā pārvadājot 230 510 pasažierus, kas ir par 2,2% vairāk, salīdzinot ar 2018. gada maiju. 2019. gada maijā ir pieaudzis arī pārvadāto kravas vienību skaits Latvijas – Zviedrijas un Somijas – Zviedrijas maršrutos ar 1471 pārvadātām kravas vienībām Latvijas – Zviedrijas maršrutā, kas ir pieaugums par 7,8% salīdzinājumā ar 2018. gada maiju, un 7 116 kravas vienības ir pārvadātas Somijas – Zviedrijas maršrutos, kas ir pieaugums par 4% salīdzinājumā ar 2018. gada maiju.

Pārvadāto pasažieru un kravas vienību skaits Igaunijas – Somijas un Igaunijas – Zviedrijas maršrutos 2019. gada maijā ir samazinājies salīdzinājumā ar to pašu laika periodu aizvadītajā gadā, un pārvadāto vieglo automašīnu skaits maijā ir samazinājies visos Grupas maršrutos salīdzinājumā ar to pašu laika periodu aizvadītajā gadā.

“Pasažieru pārvadājumu rekordus, lai cik lieli tie būtu, uzskatu par labu rezultātu šodienas tirgus apstākļos un konkurējušā vidē, un tas ir labs sākums pirms aktīvās sezonas. Esmu īpaši apmierināts, redzot spēcīgu pieaugumu pasažieru skaita ziņā maršrutā starp Latviju – Zviedriju, kurā redzama attīstība, pasažieri atkal zina un novērtē kuģa atiešanu katru dienu pēc perioda, kad maršrutā kursēja tikai viens kuģis ar atiešanu katru otro dienu. Šī maršruta attīstību ir sekmējis Tallink nozīmīgais ieguldījums Rīgas – Stokholmas maršrutā kursējošos kuģos pēdējo gadu laikā, kas ir palielinājis ērtības uz kuģiem, un mēs varam piedāvāt vēl labāku ceļošanas pieredzi,” sacīja Paavo Nõgene, Tallink Grupp CEO.

“Turpmāko mēnešu laikā mēs pievērsīsimies tiem maršrutiem, kur pārvadāto pasažieru un kravas vienību skaits ir samazinājies, un ceram, ka mūsu aktīvā sezona, līdzīgi kā aizvadītajā gadā, būs silta un iedrošinās cilvēkus ceļot,” piebilda Paavo Nõgene.

Tallink Grupp

AS Tallink Grupp ir vadošā kuģniecības kompānija pasažieru, transportlīdzekļu un kravas pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Kompānijas īpašumā ir 14 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu 7 dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas vairāk nekā 7 400 darbiniekiem Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā. 2018. gadā ar kompānijas kuģiem ceļoja gandrīz 9.8 miljoni pasažieri, un tā pārvadāja apmēram 385 000 kravas vienību. AS Tallink Grupp akcijas ir kotētas Tallinas biržā un Helsinku biržā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru