Vīrietim par kukuļdošanu piemēro naudas sodu 10 minimālo mēnešalgu apmērā

Informāciju sagatavoja Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Bulgārijas pilsonim, pret kuru šā gada aprīlī tika uzsākts kriminālprocess par kukuļdošanu, ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 euro.

Kā jau ziņots, 1992. gadā dzimušais vīrietis par mēģinājumu “uzpirkt” robežsargus tika aizturēts 14. aprīlī Pāternieku robežkontroles punktā. Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka Bulgārijas pilsonis vada transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā – veicot alkohola pārbaudes testu, alkometrs uzrādīja 1,13 promiles alkohola koncentrāciju izelpā. Lai uz notikuma vietu netiktu izsaukta Valsts policija, vīrietis robežsargiem piedāvāja kukuli.

Par kukuļdošanu pret 1992.gadā dzimušo Bulgārijas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Krāslavas rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Bulgārijas pilsoni.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru