Mazs virtuves knifiņš. Kā pāris sekundēs nomizot tikko vārītus kartupeļus, neapdedzinot pirkstus!

Nevienam nepatīk mizot tikko vārītus kartupeļus. Pirmkārt, tas prasa daudz laika, un, otrkārt, tu vari apdedzināt pirkstus. Bet ir viens veids, kas dažu sekunžu laikā palīdzēs nomizot kartupeļus, un pirkstiem nekas nekaitēs!

Izmēģinot šo ģeniālo metodi, tu izmantosi to vienmēr! Vārīti kartupeļi ir neaizstājama sastāvdaļa daudzos ēdienos un salātos, tāpēc mūsu padoms tev noteikti būs noderīgs.

Kā notīrīt vārītus kartupeļus

1. Pirms kartupeļu vārīšanas veicam iegriezumu pa “ekvatora” līniju. Galvenais, lai miza būtu pārgriezta pilnībā, no sākuma līdz galam.

2. Tad sākam gatavot kartupeļus. Minūti pirms tie izvārījušies, sagatavojam dziļu šķīvi, kas piepildīts ar ūdeni un ledu.

3. Nenoņemot katliņu no plīts, paņemam no tā vienu kartupeli un iemērcam ledus ūdenī. Pagaidām 10 sekundes.

 

Lasi arī: “Es mīlu Latviju, bet šajā valstī jūtos kā muļķe …” Latviešu aktrise dalās pārdomās

4. Paņemam kartupeli aiz malām, lai griezuma līnija būtu pa vidu un uzspiežam uz tās. Miziņu no kartupeļa var noņemt bez lielām pūlēm, un labākais ir tas, ka tu neapdedzināsi pirkstus ar karstu kartupeli. Tā rīkojamies arī ar pārējiem kartupeļiem.

Šis neparastais un diezgan ātrais veids, kā nomizot vārītus kartupeļus, būs noderīgs ikvienam. Kad pienāks Ziemassvētki un vajadzēs gatavot brīnišķīgos Olivjē salātus jeb rasolu, atceries šo noderīgo padomu. Šis ir lieliskais veids, kā notīrīt kartupeļu mizu, ievērojami atvieglos Ziemassvētku un Jaungada ēdiena pagatavošanu!

Padalies šajā ieteikumā ar draugiem!

Avots: takprosto.cc

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru