Zeltainas kartupeļu pankūkas vācu gaumē ar kraukšķīgu garozu: recepte, kuru man prasa visi!

Kartupeļu pankūkas – lieliska ideja. Zeltainās pankūciņas ar kraukšķīgu garoziņu un maigu pildījumu spēs padarīt gaišāku visdrūmāko dienu. Katrai saimniecei noteikti ir sava iecienītāko kartupeļu pankūku recepte, bet tas nebūt nenozīmē, ka pie tās arī jāpaliek.

Ar prieku padalīsimies ar recepti pēc kādas kartupeļu pankūkas gatavo Vācijā. Šai receptei nav būtisku atšķirību no mūsējām, taču dažas interesantas nianses ir. Šāds cienasts garšos tiem, kas iecienījuši pikantus ēdienus. Gatavojiet un baudiet!

Sastāvdaļas:

350 g kartupeļi

1 gab. sīpols

Pēc garšas sāls

1,25 tējk. muskatrieksts rīvēts

10 g kviešu milti

3 g cep. pulveris

Pēc garšas malti melnie pipari

1 gab. ola

1 tējk. manna

Pēc garšas baziliks

50 ml augu eļļa

150 ml jogurts

Pagatavošana:

1. Nomizojiet kartupeļus, sarīvējiet tos uz rupjās rīves, ielieciet tos marlē, nospiediet lieko šķidrumu un tad lieciet bļodā.

2. Notīriet un sarīvējiet sīpolu, sajauciet sīpolu masu ar sakultu olu un lejiet to kartupeļu masā, pievienojiet sasmalcinātu baziliku un garšvielas, (izņemot sāli) cepamo pulveri, mannu un miltus un visu labi samaisiet.

3. Kartupeļu sulu izkāsiet caur marli. Iegūto cieti pievienojiet kartupeļu masai un atkal visu labi samaisiet.

4. Tieši pirms cepšanas pievienojiet sāli. Pannā ar sakarsētu eļļu ar karoti lieciet kartupeļu masu. Cepiet pankūkas no abām pusēm, līdz tās kļūst zeltainas. Karstās pankūkas lieciet uz papīra dvieļiem, lai liekie tauki paliktu tajos.

5. Lai pagatavotu mērci šīm pankūkām, dabīgajam jogurtam pievienojiet sasmalcinātu baziliku un maltus melnos piparus.

Pankūkas pasniedziet karstas.

 

Avots

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru